دوشنبه 21 مرداد‌ماه سال 1387 ساعت 10:33

کرمان قهرمان دومین المپیاد ورزشی تیراندازی با کمان

امید شد

چاپ

دومین دوره المپیاد ورزشی ایرانیان در رشته تیراندازی با کمان در دو بخش زنان و مردان و در رده سنی امید با قهرمانی تیم کرمان پایان یافت.
این مسابقات که از 7 تا 9مرداد ماه در محوطه چمن دریاچه آزادی برگزار شد، 40تیم از27 استان در قالب (22تیم مردان و 18تیم زنان) و با حضور 183 ورزشکار (54کماندار زن و 62کماندار مرد در رشته ریکرو و 29کماندار زن و38کماندار مرد در رشته کامپوند) برگزار شد که در پایان این مسابقات تیم های کرمان (قهرمان کامپوند زنان و مردان) و اصفهان و تهران (قهرمان ریکرو زنان و مردان) شناخته شدند .

در رشته ریکرو انفرادی مردان؛ میلاد وزیری از آذربایجان شرقی قهرمان شد و سعید کشاورز و محسن جمشیدی از زنجان دوم و سوم شدند. هم چنین در ریکرو انفرادی زنان، الهام فرهادی از اصفهان در جایگاه نخست ایستاد و ساره اسدی از تهران و هومت حیدری از اصفهان دوم و سوم شدند .
در کامپوند انفرادی زنان؛ پریسا براتچی از زنجان قهرمان شد و الهام بصیری نیا از کرمان و زهرا دهقان از فارس در سکوی دوم و سوم ایستادند .
در کامپوند انفرادی مردان؛ حمزه نکویی از کرمان اول شد و رضا کهتری از آذربایجان شرقی و زانیار مسجدی از تهران دوم و سوم شدند .


بنابر این گزارش؛ در رده بندی تیمی کامپوند زنان، تیم کرمان با 191امتیاز قهرمان شد و تیم های آذربایجان شرقی و زنجان دوم و سوم شدند .
در کامپوند تیمی مردان؛ کرمان با 223امتیاز قهرمان رشته کامپوند شناخته شد و تیم های آذربایجان شرقی و هرمزگان در جایگاه دوم و سوم ایستادند .
در پایان این رقابت ها و در رده بندی تیمی ریکرو زنان؛ اصفهان با امتیاز 158امتیاز قهرمان شد و تیم های تهران و کیش در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند .
هم چنین در ریکرو مردان؛ تیم تهران با 189امتیاز در جایگاه نخست ایستاد و کرج و زنجان دوم و سوم شدند .

del.icio.us digg newsvine furl Y! smarking segnalo

کمان و کماندار در فرهنگ ایران زمین،جایگاه ویژه ای دارد که باید به زوایای مختلف آن اندیشید