دوشنبه 30 مهر‌ماه سال 1386 ساعت 13:25



مسابقات تیراندازی با کمان جایزه بزرگ آسیا در اصفهان افتتاح شد



سومین دوره مسابقات تیراندازی با کمان جایزه بزرگ آسیا یکشنبه شب در میدان تاریخی امام (ره) اصفهان افتتاح شد.
به گزارش ، در آیین افتتاحیه این مسابقات غلامرضا شیران مدیرکل تربیت بدنی استان اصفهان مقدم شرکت‌کنندگان در این دور از مسابقات را گرامی داشت و ابراز امیدواری نمود شرکت‌کنندگان با خاطرات به یاد ماندنی پس از اقامتی چهار روزه این شهر را ترک کنند.
وی همچنین حضور بهار جمیل نایب رییس کنفدراسیون تیراندازی با کمان آسیا و آندرو اومالو رییس کمیته داوران کنفدراسیون تیراندازی با کمان آفریقا را در شهر اصفهان گرامی داشت .
مدیرکل تربیت بدنی استان اصفهان با اشاره به اینکه شهر تاریخی اصفهان پیش از این میزبان مهمترین رویدادهای بین‌المللی ورزشی بوده است ، گفت : امیدواریم اصفهان میزبان دوره‌های بعدی مسابقات تیراندازی باکمان جایزه بزرگ آسیا باشد.
بهار جمیل نایب رییس کنفدراسیون تیراندازی باکمان آسیا نیز در سخنانی با اشاره باینکه این رشته در سالهای اخیردر سطح آسیا پیشرفت زیادی داشته است ، افزود: پیشرفت‌های حاصل شده کافی نیست و امید است قدم‌های بیشتری در این راستا برداشته شود.
وی به پیشرفت تیراندازی با کمان در ایران اشاره کرد و افزود: بهترین های تیراندازی با کمان در رشته کامپوند از ایران هستند.
کریم صفایی رییس فدراسیون تیراندازی با کمان کشورمان نیز گفت : اصفهان بعنوان یکی از شهرهای قدیمی آسیا و تاریخی جهان میزبان سومین دوره مسابقات تیراندازی با کمان جایزه بزرگ آسیاست .
وی گفت : کمان و تیر از کهن‌ترین ابزارهای ورزشی است و از اینکه آیین افتتاحیه این مسابقات در یکی از میدان‌های تاریخی جهان با قدمت چند صد ساله برگزار می‌شود بسیار خرسندیم .
صفایی افزود: این رویداد ورزشی و تاریخی با رقابت کمانداران موجب اخوت بیشتر و دوستی دیگر در آسیا خواهد شد.
وی افزود: ایران صلح و دوستی را از کهن‌ترین روزگار تمدن خود به یادگار داشته است و همچنان برآن پایبند است .
تلاوت قرآن مجید ، نواخته شدن سرود مقدس جمهوری اسلامی توسط گروه موزیک ارتش ، اجرای ورزش باستانی ، اجرای برنامه‌های هنری و نورافشانی از جمله برنامه‌های افتتاحیه این مسابقات در هوای بارانی حاشیه زاینده رود، بود.
رقابت‌های سومین دوره مسابقات تیراندازی با کمان جایزه بزرگ آسیا دربخش آقایان و بانوان از فردا/ دوشنبه / در ورزشگاه پلی اکریل اصفهان آغاز می‌شود.
در این دور از مسابقات تیم‌های ایران ، تاجیکستان، هنگ کنگ، چین تایپه، هند ، پاکستان و گرجستان حضور دارند.

del.icio.us digg newsvine furl Y! smarking segnalo

کمان و کماندار در فرهنگ ایران زمین،جایگاه ویژه ای دارد که باید به زوایای مختلف آن اندیشید